ART / Etchings etc / Colour etching 14024472
nr 1402 4472
Karl-Erik Häggblad
(1924-2003), Sverige
Karl-Erik Häggblad (1924-2003), Sweden. Signerad K E Häggblad, numbered 93/250. Subject: 39x48 cm, outer dimensions including frame: 59x67 cm,
COLOUR ETCHING, Signerad K E Häggblad, numrerad 93/250. Motivet: 39x48 cm, yttermått inklusive ram: 59x67 cm
Karl-Erik Häggblad, Swedish painter, printmaker and sculptor born 1924, dead 2003.
800
SEK 400
Monday June 7 2021
at 19:14:28
350 kr
Karl-Erik Häggblad
Read more about Karl-Erik Häggblad